Týden pro krajinu na Šumavě, Kvilda

Datum události 30.7. 2022 - 6.8. 2022
Event location Národní park Šumava – Kvilda • Česko
0 komentář
Total amount of likes 0 lajk

Co se vám vybaví při slově Šumava? Rašeliniště a slatě, nekonečné lesy nebo kvetoucí louky? Přihlaste se na turnus Týdnů pro krajinu tam, kde se mlhy povalují podezřele nízko nad černými tůněmi a bažinami. Pomozte přímo v srdci Národního parku Šumava s ochranou těchto vzácných území.

Donekonečna rostoucí rostliny rašeliníku pod sebou kupí nerozloženou rašelinu nasáklou vodou a vytváří tak domov pro řadu vzácných druhů rostlin i živočichů. Na mnohých místech byla v minulosti rašeliniště poškozena těžbou nebo nevhodnými hospodářskými zásahy, zejména odvodňováním –⁠ přijeďte jim pomoci.

Jak vypadá Týden na Šumavě

Na co se můžete těšit

  • Budeme pomáhat rašeliništi, aby se do něj opět dostala tak dlouho upíraná voda. Jak? Zahrazováním odtokových kanálů, které ji odvádí po desítky let pryč.
  • Budeme stavět hrázky,
  • navracet zpět rašeliník,
  • součástí programu je také ohromně zajímavá celodenní odborná exkurze,
  • večer si budeme povídat a diskutovat, připravujeme pro vás zajímavé besedy, odborné diskuze a další nejen ekologicky laděný program.

Co si určitě zabalit do batohu

Počítejte s tím, že při práci se namočíte a ušpiníte :). Vezměte si proto pracovní oblečení a obuv (hlavně do mokra, vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, láhev na vodu, batoh do terénu a cokoli dalšího, co potřebujete (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus). Desková hra nebo kytara se taky užije.

Kde budeme bydlet

  • Na lovecké chatě! Podívejte se na adresu Kvilda 13, hned vedle infocentra Národního parku směrem na Horskou Kvildu.
  • Je zde elektřina i voda, včetně teplé sprchy.

Co budeme jíst

  • Společně si budeme vařit rozmanité a syté bezmasé jídlo.

Jak se k nám dostanete

Budeme od autobusové zastávky severně směr Horská Kvilda. Po 150 metrech je po levé straně budova Informačního centra NP Šumava. Vedle ní stojí „Lovecká chata”, naše základna.

Na koho se můžete obrátit

V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro krajinu Kateřinu Stonovou: tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz.

Co by vás ještě mohlo zajímat

Na tomto Týdnu pro krajinu bude přátelská společnost 17 lidí.

Účastnický příspěvek je 700 Kč.

V případě, že byste rádi přijeli, ale nemůžete si dovolit zaplatit účastnický příspěvek, napište Kateřině Stonové na e-mail tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz a určitě se dohodnete. Těšíme se na vás!