Týden pro krajinu v třešňovém sadu ve Šternberku

Datum události 3.9. 2022 - 10.9. 2022
Event location Šternberk • Česko
0 komentář
Total amount of likes 2 lajky

Pojeďte s námi do nádherného sadu s pokroucenými třešněmi a starými duby. Mezi nekonečnými lány úrodné Hané a lesy Nízkého Jeseníku přežíval desítky let nepovšimnut. Zarůstal trnkami, hlohy, jasany, buky, bezy, habry a dalšími dřevinami. Jirka o něj spolu s dobrovolníky a dobrovolnicemi už druhým rokem pečuje a sleduje, jak se do něj vrací vzácné druhy hmyzu a dalších tvorů. I vy můžete nyní objevovat jeho kouzlo.

Na co se můžete těšit

  • budeme revitalizovat krásný třenový sad: budeme hrabat a odnášet seno nebo prořezávat náletové stromy a keře, které utlačují staré třešně,
  • čeká nás senoseč kudlančí louky a vyřezávat invazivní akáty a pajasany, aby ji nezarostly,
  • pomůžeme také na statku kydat hnůj, odměnou nám bude kurz jízdy na koních,
  • těšit se můžete na exkurzi k obrovskému bobřímu biotopu s velkým hradem, když se zadaří, podíváme se na krásné orchidejové louky,
  • přímo v sadu pro běhne noční entomologická exkurze.

Co si máte určitě zabalit do batohu

Počítejte s tím, že při práci se namočíte a ušpiníte.  Proto si vezměte pracovní oblečení a obuv (hlavně do mokra, vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, láhev na vodu, batoh do terénu, spacák a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus). Hudební nástroje nebo deskové hry jsou vítány :).

Kde budeme bydlet

Na koňském statku v obci Řídeč nedaleko Šternberka. Spát budeme ve společném prostoru na postelích ve vlastních spacácích. Budou vyčleněné dva pokoje. Na statku je vše krásně zrekonstruované: plně vybavená kuchyně, koupelna, pračka, WiFi připojení.

Co budeme jíst

Chutné, rozmanité a syté bezmasé jídlo.

Jak se k nám dostanete

Autobusová zastávka Řídeč, točná je přímo u statku. Parkování osobním auty možné přímo u statku.

Na koho se můžete obrátit

V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro krajinu Kateřinu Stonovou: tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz.

Co by vás ještě mohlo zajímat

Na tomto Týdnu pro krajinu bude přátelská společnost 10 lidí.

Účastnický příspěvek je 700 Kč.

V případě, že byste rádi přijeli, ale nemůžete si dovolit zaplatit účastnický příspěvek, napište Kateřině Stonové na e-mail tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz a určitě se dohodnete. Těšíme se na vás!