Radějov

Datum události 24.8. 2024 - 31.8. 2024
Event location Bílé Karpaty (Radějov), Česko

Vypravte se s námi za dobrodružstvím a krásami Bílých Karpat. Při smysluplné práci tu poznáte nové přátele, pokocháte se loukami rozkvetlými vzácnými rostlinami a počíháte si na kočku divokou.

V tvrdých podmínkách pohraničních lesů se lidé udrželi jen díky své důmyslnosti a síle. Díky specifickým přírodním i společenským podmínkám se tady lesnictví a zemědělství nikdy nerozjely v plné intenzitě, a tak na mnohých místech přežily vzácné rostlinné a živočišné druhy, které pomáháme chránit. 

Pojďte do toho s námi!

Jak se sem dostanu?

Autem nebo pěšky zhruba 6 km od vlakové zastávky v Petrově, případně ve Strážnici. Bližší info vám pošle koordinátor 14 dní před odjezdem.

Do jakých aktivit se zapojím?

 • osvobozování nově zrozeného lesa – odstraňování oplocenky, která už nebude potřeba
 • oplocení nových semenáčků, které naopak ochráníme před mlsnou zvěří
 • obnovování květnatých luk, např. odstraňováním náletových dřevin
 • označování doupných stromů pro hnízdění ptáků, případně podle rozmarů přírody a počasí i další druhy, aby je lesníci nepokáceli
Les Tvorba znaceni

Kde budu spát?

Spát budeme v turistické ubytovně Sokolka v osadě Mlýnky. V budově je k dispozici elektřina i voda. Najdete tu kuchyňku, společné WC a (v případě, že bude dostatek vody) teplou sprchu. Spát budeme na postelích, ale ve vlastním spacáku. 

Drobné upozornění: v místě ubytování je slabý mobilní signál.

Co budu jíst?

Vařit s námi bude pan kuchař, připravovat jídlo ale budeme společně. Po jídle si po sobě i umyjeme nádobí.

Co si mám vzít s sebou?

 • pracovní oděv a pevnou obuv (nepromokavou)
 • přezůvky
 • pláštěnku
 • repelent
 • láhev na vodu (nebo termosku) a krabičku na svačinu
 • batoh do terénu
 • spacák a polštářek (pokud potřebujete)
 • deskovou hru nebo hudební nástroj pro chvíle volna

Co dalšího mě čeká?

Vypravíme se na celodenní krajinářskou exkurzi, a to až na daleké Slovensko.

Co můžu dělat ve volném čase?

 • zahrát si (vlastní) deskovky
 • zazpívat si a zahrát na (vlastní) hudební nástroj
 • jít se vykoupat do rybníka Lučina ve vedlejší vesnici
 • jít na procházku po okolí
Plavani

Účast na tomto Týdnu zahrnuje práci s pletivem, okopávání půdy a další fyzické aktivity ve skupině 15 lidí. Prosíme proto, abyste před závaznou registrací zvážili, jestli vám váš zdravotní a psychický stav umožňují se naplno zapojit.

V případě dotazů se obraťte na koordinátora Týdnů pro krajinu, Filipa Baťu, na emailu tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz nebo tel. čísle +420 777 881 994.

Co by mě ještě mohlo zajímat

Na tomto Týdnu pro krajinu bude přátelská společnost 15 lidí.

Účastnický příspěvek je 990 Kč.*

 

V případě, že byste rádi přijeli, ale nemůžete si dovolit zaplatit účastnický příspěvek, napište Filipu Baťovi na e-mail tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz a určitě se dohodnete. Těšíme se na vás!

Chápeme, že platit příspěvek za to, že někam pojedete makat jako dobrovolník, se může zdát nelogické. Existuje pro to ale řada důvodů.

Příprava Týdnů pro krajinu je práce na několik měsíců, i když turnusy běží jen přes léto a na podzim. Za tu dobu se na nachystání Týdnů podílí velké množství lidí. Od koordinátorů samotných turnusů, přes jednatele s partnery, ke kterým v Týdnech pojedeme, až po tým pracovníků, kteří zajišťují ”neviditelnou”, ale nutnou administrativu, bez které se takto velký projekt neobejde.

Na Týdny zároveň potřebujeme zajistit další spoustu věcí, mezi nimi ubytování, jídlo, pojištění pro vás dobrovolníky, materiál a nářadí, prostředky na  přesuny v lokacích. To vše nás stojí spoustu času, úsilí a financí.

Příspěvek 900 Kč je částka, díky které zajistíme, že všechno poběží jako na drátkách a nikdo nebude mít něčeho nedostatek. Vaše registrační poplatky tak nepokrývají všechny náklady, ale stále jsou potřebnou součástí finančního balíčku, bez kterého by Týdny pro krajinu nemohly fungovat.

Důležité upozornění:
Dobrovolníci a dobrovolnice mladší 18 let se mohou zúčastnit od 15 let, a to pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce.

Filip a Michal

Cena
990.00