Město Albrechtice

Datum události 6.7. 2024 - 13.7. 2024
Event location Město Albrechtice, 735 43, Česko

Zapojte se vlastníma rukama do obnovy a růstu zdravého lesa hýřícího rozmanitým životem. Lesy v okolí Albrechtic vyžadují zvláštní péči po rozsáhlé kůrovcové těžbě. Bez naší pomoci všechny nově vysázené a vzrostlé stromky spasou mlsné srnky a jeleni. A protože nechceme mít místo různorodých lesů smrkové monokultury bez života, vydáme se stavět a opravovat oplocenky a pomoci lesní půdě načerpat sílu pro růst nové generace stromů. 

A protože nechceme mít místo různorodých lesů smrkové monokultury bez života, vydáme se stavět a opravovat oplocenky a pomoct lesní půdě načerpat sílu pro růst nové generace stromů. 

Pojďte do toho s námi!

Jak se sem dostanu?

Město Albrechtice jsou dobře dostupné vlakem i autobusem.
Bližší info dostanete od koordinátora 14 dní před odjezdem.

Do jakých aktivit se zapojím?

 • ochrana mladých lesních kultur před zvěří ovčí střiží
 • oprava individuálních ochran – oplůtků
 • ochrana mladých lesních kultur ošlapem
 • oprava oplocenek
 • úklid v lesním porostu – likvidace starých tubusových chráničů
 • stavba plazníku v rámci projektu „Revitalizace Artmanovských mokřadů“
 • údržba bezlesí na Artmanovských mokřadech – sečení a hrabání
Lesni hospodareni s konem

  Kde budu spát?
  Ubytujeme se na Artmanovské chatě. Chata je bez elektřiny, takže se celý týden ponese v duchu pravé dobrodružné romantiky. Spát budeme se ve společné místnosti v podkroví chaty. Určitě se ale dá natáhnout hamaka nebo spát pod širákem. S sebou si tak rozhodně vezměte karimatku a spacák.

  Sprchu si uděláme venku, případně je možnost si skočit na vzdálenější chatu se osprchovat. K dispozici je suchý záchod. 

  Co budu jíst?

  Zkušený pan kuchař vám připraví vynikající vegetariánské jídlo.

  Svacinka

   Co si mám vzít s sebou?

   • pracovní oděv a obuv (nezapomeňte na holínky)
   • pláštěnku
   • repelent
   • láhev na vodu a batoh do terénu
   • deskovou hru nebo hudební nástroj pro volné chvilky
   • spacák, karimatku

   Co dalšího mě čeká?

   Uděláme si celodenní výlet se zkušeným lesníkem do jeho vlastního revíru. Exkurze bude plná pozorování a informací o fungování lesa a rozmanitého života v něm. Budeme mít možnost jít s panem lesníkem i na noční čekanou.

   Mapa

   Co můžu dělat ve volném čase?

   • udělat si táborák s novými přáteli
   • zahrát si (vlastní) deskovky
   • zazpívat si a zahrát na (vlastní) hudební nástroj
   • jít na procházku po okolí

   Účast na tomto Týdnu zahrnuje práci s pletivem, okopávání půdy a další fyzické aktivity ve skupině 8 až 10 lidí. Prosíme proto, abyste před závaznou registrací zvážili, jestli vám váš zdravotní a psychický stav umožňují se naplno zapojit.

   V případě dotazů se obraťte na koordinátora Týdnů pro krajinu, Filipa Baťu, na emailu tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz nebo tel. čísle +420 777 881 994.

   Co by mě ještě mohlo zajímat

   Na tomto Týdnu pro krajinu bude přátelská společnost 8 až 10 lidí.

   Účastnický příspěvek je 990 Kč.*

   V případě, že byste rádi přijeli, ale nemůžete si dovolit zaplatit účastnický příspěvek, napište nám na e-mail tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz a určitě se dohodnete. Těšíme se na vás!

   Chápeme, že platit příspěvek za to, že někam pojedete makat jako dobrovolník, se může zdát nelogické. Existuje pro to ale řada důvodů.

   Příprava Týdnů pro krajinu je práce na několik měsíců, i když turnusy běží jen přes léto a na podzim. Za tu dobu se na nachystání Týdnů podílí velké množství lidí. Od koordinátorů samotných turnusů, přes jednatele s partnery, ke kterým v Týdnech pojedeme, až po tým pracovníků, kteří zajišťují ”neviditelnou”, ale nutnou administrativu, bez které se takto velký projekt neobejde.

   Na Týdny zároveň potřebujeme zajistit další spoustu věcí, mezi nimi ubytování, jídlo, pojištění pro vás dobrovolníky, materiál a nářadí, prostředky na  přesuny v lokacích. To vše nás stojí spoustu času, úsilí a financí.

   Příspěvek 990 Kč je částka, díky které zajistíme, že všechno poběží jako na drátkách a nikdo nebude mít něčeho nedostatek. Vaše registrační poplatky tak nepokrývají všechny náklady, ale stále jsou potřebnou součástí finančního balíčku, bez kterého by Týdny pro krajinu nemohly fungovat.

   Důležité upozornění:
   Dobrovolníci a dobrovolnice mladší 18 let se mohou zúčastnit od 15 let, a to pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce.

   Filip a Michal

   Cena
   990.00