Týden pro krajinu na Bruntálsku

Datum události 6.8. 2022 - 13.8. 2022
Event location Město Bruntál v Nízkém Jeseníku, Moravskoslezský kraj • Česko

Hádejte, kdo čeká právě na vás? Lesy na Bruntálsku. V posledních letech to pěkně schytaly: kůrovec, sucho a ne dvakrát dobré podmínky k růstu, zejména pro smrky. Přesto zde díky místním lesníkům najdeme celou řadu krásných míst, které potřebují pomoc. Jdete do toho s námi?

A teď k věci. Společně pomůžete lesu přesně tam, kde to potřebuje. Vaši pomoc potřebují semenáčky rodícího se lesa, které bez oplocení skončí v puse kdejaké srny. Z cenného bezlesí budete odstraňovat netýkavku, aby mohlo zase dýchat. A připravíte půdu pro semena bříz, jeřábů, osik nebo buků, díky kterým je les odolnější a zdravější. Tak pojďme na to!

Jak to na Týdnu pro krajinu může vypadat?

Na co se můžete těšit

  • Budeme ochraňovat semenáčky stavbou a opravou oplocenek,
  • a dalšími způsoby pečovat o les,
  • půjdeme i do veřejnosti nepřístupných lesů ke břehům vodní nádrže Kružberk, kde budeme odklízet nepořádek a ochraňovat stromky,
  • vezmeme vás na procházku s botanickým a zoologickým okénkem a budeme objevovat krásy lesa,
  • večer si budeme povídat a diskutovat, připravujeme pro vás zajímavé besedy a další nejen ekologicky laděný program.

Co si máte určitě zabalit do batohu

Pracovní oblečení a obuv (i do deště vč. holínek, oujé), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, láhev na vodu a batoh do terénu (podrobnosti vám napíšeme po přihlášení). Desková hra nebo kytara se taky užije :).

Kde budeme bydlet

  • v romantické lesní chatě bez elektřiny a bez přístupu k vodě, to bude dobrodružství!
  • vykoupat se můžeme v lesním potůčku,
  • nezapomeňte si vzít vlastní spacák ;)

Co budeme jíst

  • chutné, rozmanité a syté bezmasé jídlo
  • nic si nemusíte vozit, vše máte od nás

Na koho se můžete obrátit

Zuzana Dynková, osoba odpovědná za projekt

zuzana.dynkova@hnutiduha.cz, tel: 778 958 091

Co by vás mohlo ještě zajímat

Na tomto Týdnu pro krajinu bude přátelská společnost 10 lidí.

Účastnický příspěvek je pouze 700 Kč.

Ale v případě, že byste rádi přijeli, ale nemůžete si dovolit zaplatit účastnický příspěvek, napište Kateřině Stonové na e-mail tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz a určitě se dohodnete. Těšíme se na vás!

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

Program je financován z Fondů EHP a Norska. Projekt dále podpořila Česká rozvojová agentura, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a EU. Za jeho obsah je zodpovědné výhradně Hnutí DUHA a nemusí nutně reflektovat stanoviska Evropské unie.

délka projektu/realizace projektu: 1.10.2021-30.9.2022