Týden pro krajinu Doubravský dvůr

Datum události 10.9. 2022 - 17.9. 2022
Event location Červenka, Olomoucký kraj • Česko

Chcete mít neobyčejný zážitek? Podojit krávu a zahledět se do jejích hlubokých očí. Porozumět na vlastní dotek prstů zemědělské krajině. Vysadit remízek –⁠ úkryt a domov pro hmyz, divoké opylovače, motýly i ptáky. To a mnohem víc zažijete na Doubravském dvoře.

 

Na co se můžete těšit

  • Budeme tvořit nové remízky a další tzv. krajinné prvky, tak důležité pro přežití ptáků nebo hmyzu včetně divokých opylovačů,
  • chystáme pro vás workshop dojení krav,
  • půjdeme na odbornou exkurzi,
  • večer si budeme povídat a diskutovat, připravujeme pro vás zajímavé besedy a další nejen ekologicky laděný program.

Co si máte určitě zabalit do batohu

Pracovní oblečení a obuv (i do deště vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, pokrývka hlavy proti slunci, láhev na vodu, batoh do terénu, spacák a karimatku a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus). Hudební nástroje nebo deskové hry jsou vítány :).

Kde budeme bydlet

  • Ubytujeme se v tělocvičně přímo na místě, ve vlastním spacáku na vlastní karimatce. Tělocvična nabízí skvělý retro zážitek, ale nemyslete, je tu i sociální zázemí, sprchy a splachovací záchody.

Co budeme jíst

  • chutné, rozmanité a syté bezmasé jídlo
  • nic si nemusíte vozit s sebou, vše pro vás nachystáme

Jak se k nám dostanete

Vlakem přijedete do zastávky Červenka (zastavují zde spoje z Prahy, Ostravy, Olomouce) a odtud cca 3 km pěšky. Je možné přijet i autem. U statku je také autobusová zastávka „Červenka, Nový dvůr, střed”.

Na koho se můžete obrátit

V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro krajinu Kateřinu Stonovou: tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz.

Co by vás ještě mohlo zajímat

Na tomto Týdnu pro krajinu bude přátelská společnost 10 lidí.

Účastnický příspěvek je 700 Kč.

V případě, že byste rádi přijeli, ale nemůžete si dovolit zaplatit účastnický příspěvek, napište Kateřině Stonové na e-mail tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz a určitě se dohodnete. Těšíme se na vás!