Týden pro krajinu, Doubravský dvůr

Datum události 10.9. 2022 - 17.9. 2022
Event location Červenka, Olomoucký kraj • Česko
1 comment
Total amount of likes 0 likes

Uzávěrka podání přihlášek: 3. 9. 2022

Na naší farmě se vše točí kolem krav. Počínaje hospodařením na 190 ha půdy, kde hnojíme, oráme, sejeme a pak sklízíme úrodu, kterou zbaští naše stádečko.

Pěstujeme pro ně vojtěšku, kukuřici a trávu. Každý rok bojujeme s nepřízní počasí o dostatek krmení a poslední roky často prohráváme a jsme nuceni některé obědy pro naše HOLKY dokupovat.

Více na https://www.doubravskydvur.cz/o-nas/

 

Program

  • budování nových remízků a dalších krajinotvorných prvků
  • exkurze, přednášky a debaty

Co si vzít s sebou?

Pracovní oblečení a obuv (i do deště vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, pokrývka hlavy proti slunci, láhev na vodu, batoh do terénu, spacák a karimatku a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus).

Kde budeme bydlet?

  • v budově přímo na místě, ve vlastním spacáku na karimatce či matraci 

Co budu jíst?

  • vydatná bezmasá strava
  • bude poskytnuta v místě

Jak se tam dostanu?

Vlakem do zastávky Červenka (zastavují zde spoje z Prahy, Ostravy, Olomouce) a odtud cca 3 kilometry pěšky. Je možné přijet i automobilem. U statku je také autobusová zastávka “Červenka, Nový dvůr, střed”

Kontakt

V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro les a divočinu Kateřinu Stonovou: tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz.

Kapacita: 10 osob

Účastnický poplatek: 700 Kč

V případě, že chcete jet, ale nemůžete si dovolit zaplatit účastnický poplatek, tak prosím kontaktujte Kateřinu Stonovou tydnyprokrajinu@hnutiduha.cz. Děkujeme.